Beyin Antrenörlüğü (ForBrain)

Beyin Antrenörlüğü (ForBrain)

Beyin Antrenörlüğü (ForBrain)

  • 20 07 2019
  • Özel Eğitim Koçum

Araştırmacı ve uygulayıcı bir öğrenme merkezi olan forbrain,bilişsel becerileri belirlemek ve geliştirmek vizyonuyla ortaya çıkmaktadır.Çocuklar ve yetişkinlerin potansiyelleri vardır.Forbrain bu potansiyelinizi geliştirip ortaya çıkmasında önemli rol oynar.5-21 yaş arasındaki okul çağındaki çocuklara,yetişkinlere,gençlere ve ileri yaş grubunda bulunan kişilere,okul veya kurumlara bilişsel becerileri geliştirme programları sunuyor.

Beyin Antrenörlüğü (Forbrain) konusunda Türkiye’de çocuk ve yetişkinlere en verimli egzersizleri uygulayarak daha formda bir beyin performansı elde etmenizi sağlayan kurumlardan biriyiz.

Beyin Antrenörlüğü Nedir?

Beyin antrenörlüğü,çocuk ya da yetişkinlerde beynin gelişimsel bölümlerine hakim olarak bilişsel becerileri geliştirmeye yönelik yöntem ve teknikleri uygunluk aşamalarını ve sırasına göre belirleyen ve bu belirledikleri teknikleri uygun egzersizler ile birleştirip hedefler doğrultusunda değerlendirme ve sürdürme ile yapılan eğitimsel faaliyetler beyin koçluğu olarak adlandırılır.

Anne karnından 30'lu yaşlara erişene ne kadar bilişsel becerilerimiz doğal süreç içinde sürekli yükseliş içindedir.Sürekli yükselişte olan bilişsel becerilerimiz altın çağının bitimiyle yükseliş yerini duraksamaya  daha sonra gerilemeye bırakmaktadır.Vücudumuzdaki bir kas gibi beynimizi çalıştırabilir ve bilişsel becerilerimiz her yaşta geliştirebiliriz.Forbrain size bilişsel beceri performansınızı her yaşta arttırmanızı garanti eder.

Forbrain beyin antrenörlüğü

Forbrain İle Formda Beyinler

Beyin antrenörlüğü eğitimimiz, beynin yaşam boyunca kendini yenileyebilen doğal plastisitesini geliştirmeye yönelik çalışmaktadır. Yeryüzündeki en karmaşık mekanizma olan beyin olduğu kabul edildiğinden dolayı, bu basit bir iş değildir. Forbrain,  50’den fazla akademisyen ve bilim adamının yeteneklerinden ve deneyimlerinden yararlanılarak oluşturulmuştur. Onların çeşitli katkılarıyla şekillenen bu program farklı seviyelerde uygulanabilme olanağı kazanmış ve daha kaliteli bir yaşam için her yaştan bireye uygulanabilir şekilde tasarlanmıştır.

Forbrain nedir

Bu alanların her birinde potansiyelinizi Forbrain ile yükseltebilmeniz mükündür.